Branko Popovic
przedsiębiorca kreatywny, kurator, założyciel FASHIONCLASH
Branko jest przedsiębiorcą działającym na styku branż kreatywnych. Jest związany z różnymi dziedzinami przemysłu modowego, w tym z projektowaniem, spełnia się także jako dyrektor kreatywny, kurator i konsultant. Pisze również dla poczytnych czasopism internetowych.

W 2009 roku wraz z Laurens Hamacher i Nawie Kuiper założył w holenderskim Maastricht fundację FASHIONCLASH - innowacyjną i interdyscyplinarną platformę modową służącą debiutującym projektantom i artystom. Inicjatywa ta odkrywa, stymuluje i przyczynia się do kształtowania aktualnego rozwoju mody, odblokowując ją dla szerszej publiczności.
FASHIONCLASH jest szczególnie znany z corocznego festiwalu o tej samej nazwie, będącego łącznikiem między wszystkimi sektorami mody. Oprócz festiwalu fundacja opracowuje projekty społeczne, a także organizuje rozmaite kursy mistrzowskie i warsztaty, współpracując przy tym z różnymi instytucjami kultury, twórcami teatralnymi, filmowcami, czy fotografami. Przez 10 lat działalności fundacji ponad 1000 projektantów i artystów z całego świata wzięło udział w ponad 200 projektach FASHIONCLASH, takich jak FASHIONCLASH Festival, FASHIONCLASH Fashion Film Festival, Fashion House Project, czy Fashion Makes Sense Award.

założyciel FASHIONCLASH

www.fashionclash.nl